Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 7-9 Kasım 2014 -Ankara!

Spread the love

Sürdürülebilirlik meselesi, hepimizin meselesi diyenler…                                                                                             Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali Ankara’ya tekrar geliyor!

Festival Ankara’ya bu sene 20 film, 4 söyleşi, 2 müzik performansı ve bir sergi ile Ankara’ya geliyor!

 

2008 yılından bu yana gerçekleşen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, bu sene Ankara ile birlikte 11 kentte gerçekleşecek. Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından kazandırılan festival, 2013 yılında ilk defa Ankara’ya gelmiş, Ankaralıların beğenisine sunulmuştu. Kolektif bu sene festivali İstanbul ve Ankara dışında bütün Türkiye’ye yayma kararını hayata geçirdi.

#İklimHepimizinMeselesi diyen 350 Ankara olarak bizler, bu festival ile #SürdürülebilirlikHerkesinMeselesi olduğunu ortaya koyan bu görsel şöleni Ankaralıların beğenisine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

7-9 Kasım tarihlerinde TED Üniversitesi Fatma-Semih Akbil Kültür Merkezi’nde  izleyici ile 20 filmin yanında 4 söyleşi, 2 konser ve bir fotoğraf sergisi de yer alacak. Bütün etkinlikler ücretsiz gerçekleşecek.

Daha fazla detay için lütfen aşağıdaki bağlantıları kullanınız!

 

 

 

7-8-9 Kasım’da 11 ilde eş zamanlı!

Festival Afişi

 

Bazı hikâyeler hayata bakış açınızı kökten değiştirebilir! Bazı filmler vardır izleyince önünüzde yeni bir pencere açılır… Türkiye’ye yayılan SYFF, belgesellerin gücünden faydalanarak sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermek amacıyla izleyicilerle buluşacak. 2013 yılından bu yana İstanbul ile birlikte Ankara’da da düzenledğimiz festival, bu sene 7-8-9 Kasım’da Adana, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çanakkale, Diyarbakır, Hopa, İzmir ve Trabzon’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Bütüncül bakan, çözüm öneren ve kalbe hitap eden filmler

SYFF her sene olduğu gibi izleyicisine ilham ve güç veren, sorunlar karşısında bir şeyler yapabileceğini hissettiren filmlerle dolu bir program sunuyor. Seçkisindeki 20 film ile gündemdeki olumsuz olayların bombardımanı sırasında bize ulaşmayan, dünyanın farklı köşelerinden çözüm barındıran gerçek hikâyelerle izleyiciyi harekete geçmeye teşvik ediyor. 2014 festival seçkisinde öne çıkan sosyal girişimcilik hikâyeleri ile izleyiciler herhangi bir konuya çözüm üretmeyi kendine dert edinmiş, azimli ve yaratıcı kişileri tanıyacak ve ilham alacak…

Filmlerin ardından müzisyenler ve izleyiciyle sohbet etmek üzere davet edilen, Türkiye’de benzer konularda çalışmalar yürüten kişiler festival programını zenginleştirecek.

Sürdürülebilir bir yaşamın ancak çeşitlilikle mümkün olacağı bilinciyle toplumun her kesiminden katılımcıları bir araya getirmeyi hedefleyen festival; çiftçileri, iş sahiplerini, şirket çalışanlarını, öğrencileri ve öğretmenleri, çocuğunun gelecekte yaşayacağı dünyadan endişeli ebeveynleri, akademisyenleri ve aktivistleri bu belgeselleri birlikte izlemeye davet ediyor.

Asyff Program

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir