İklim için sokakları karnavala çevirdik!

Spread the love

24 Eylül’de iklim için harekete geç diyerek nefis bir eylem düzenledik. Eyleme katılanlar hayal edemedikleri bir Ankara yarattılar.

İklim için para yok mu?500 Ankaralı pedallarken yüzlerce yaya ile Güvenpark’da açıklamamızı paylaştık, Bogotalı konuğumuzu dinledik. Anadolu Ajansı eylemi “İklim için No Minute!” diyerek geçerken, Hürriyet Ankara ana sayfadan yine aynı başlıkla geçti. Cnn Türk haberi “Başkentlilerden sıradışı eylem ” haberi ile gürüntülü verdi. Biz dizi medyada geçen haberlerin çoğuna yetişemedik bile. Asıl nokta, sesimizi, renklerimizi ve mesajımızı çok net verdik: İklim için zamanımız kalmadı!

Bisiklet günlük ulaşım aracıdır!


Kesin olan birşey varsa, o da yüzlerce bisikletlerle Ankara’nın meydanlarını dolduran , kentin bütün merkezlerinde pedallayanların, Güvenparkı bisiklet ve insan kalabalığına boğan bizlerin gelecek seneyi bekleyemeyecek kadar sabırsız olduğumuz. Artık bu tadı aldık. İklim değişikliğini durdurmak için karnaval havasında bir dizi etkinlik düzenleyeceğimiz net. Şimdi 350 Ankara Hayal Fabrikası yeni tasarımını ortaya koymak için çalışıyor.
Nasıl bir Ankara istediğimizi, iklim dostu bir kentin nasıl olabileceğini ortaya koyduğumuz bu eylemde herkes çok iş yaptı. Başta 350 Ankara’ya destek veren Tüdef, Tükoder Ankara Şube, Afsad, Odtü Mezunlar Derneği ve Perşembe Akşamı Bisikletçileri’ne teşekkür ediyoruz. Diğer taraftan eyleme lojistik destek veren Delta Bisiklet ve Göngörler Bisiklet’e, pandomim ve canlı heykel performansı için ASSA’ya, bisiklet orkestrasımıza, katılım gösteren bütün gruplara, çevresine duyuruan ve katılım sağlamak için katkı koyan Altı Nokta Körler Derneği’ne, Yenimahalle Belediyesi’ne, Pedal Sesi’ne, Bisiklet Haber’e ve sayısını bizim bile bilmediğimiz diğer gruplara teşekkür ediyoruz.
Yakında iklim için daha fazla insanı daha fazla renkle harekete geçireceğiz.
Unutmayın, iklim için daha çok harekete geçmemiz gerekiyor!
Facebook’dan grubumuzu takip etmek için tıklayınız!
Facebook’dan sayfamızı beğenmek için tıklayınız!
Cumhuriyet, İklim için no minute haberi için tıklayınız!
Hürriyet Ankara haberi için tıklayınız!
CNN Türk’ün videosunu izlemek için tıklayınız!
Sadece Ankara’da de değil, bütün dünyada eylem yaptık. 350 Antalya’ya destek verdik. Onları da izlemek isterseniz tıklayınız!
Yüzlerimizden amacımız okunuyordu!
Fotoğraflar sırasıyla; Oktay Biçer, Zeynep Güner ve Ufuk Duruman!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir