Tasarı Genel Kurulda; Sayın Vekil Mera ve Zeytinliği Koruyun

Spread the love

Sayın Vekil,

Geçen hafta Sanayi Komisyonunda Üretim Reformu Paketi tartışıldı. Tasarı şimdi genel kurula gelecek. Sizleri bu nedenle arıyorum/ size bu nedenle bu dilekçeyi gönderiyorum.

Ülkemizde bu kadar tarıma uygun arazi bulunurken zeytinliklerin sanayiye ve madenciliğe açmasının ne anlama geldiğini bizler biliyoruz.

Mera kanunu delinerek sadece meralar değil, otlaklar, çayırlar ve hatta yaylalar gibi pek çok alanın sanayi, enerji ve madencilik gibi alanlara açılacağını da biliyoruz.

Yetmiyormuş gibi, buralara taşınacak eski sanayi sitelerini ranta açacak gayrimenkül yatırım ortaklığını modeli de getiriliyor. 

Sayın vekil,

Çok açık ki üretimi arttırmakla hiçbir ilişkisi olmayan bu tasarı sadece beton üretimini arttıracak, hafriyatı arttıracak.

Sayın vekil, bu dönem sizin son vekilliğiniz olabilir ama bizler gelecek dönemde de bu topraklarda  yaşamaya devam edeceğiz. Bizler zeytinlikten ve meradan gelen zeytin ve peynir ile karnımızı doyuracağız, ekmeğimizi bu değerleri üretenlerle paylaşacağız.

Lütfen mera ve zeytinlikleri sanayiye açacak Üretim Reformu Paketi için muhalefet yapmayın ötesini yapın. Lütfen bütün partilerle oturun ve daha önce yaptığınız gibi çıkartmanın yolunu bulun.

Saygılarımızla,

 

 

Parti grup başkan vekillerine ulaşabileceğiniz  bilgiler. (Kentinizi vekiline iletmek için buraya tıklayınız)

1 Cevap

  1. Safiye dedi ki:

    Kim ne derse desin bu bir zeytinlik katliamıdır iç Anadoluda doğuda çokça boş arazi var yatırımı oraya yapın nüfus düzenini sağlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir