Basın Bülteni – 10 Nisan

Spread the love

BASIN BÜLTENİ- 10 Nisan 2013

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ ANKARA’DA BAŞLIYOR!

 

İlk defa İsveç’te gerçekleştirilen, 2008’den bu yana da İstanbul’da düzenlenen “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ne bu sefer Ankara ev sahipliği yapacak. Festival 11-14 Nisan tarihlerinde Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek ve tüm filmler  ücretsiz olarak gösterilecek.

2009’dan bu yana iklim meselesine dikkatleri çeken ve bir çok başarıya imza atmış olan 350 Ankara grubunun  öncülüğünde düzenlenen festival, 11-14 Nisan tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Festival; günümüzde çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramına ışık tutuyor. Afganistan’dan Kenya’ya, Çin’den Amerika’ya dünyanın her köşesinden hikayelerin anlatıldığı belgesellerden oluşan festival programında toplamda 24 film seyirciyle buluşacak. Festivalde ayrıca “sürdürülebirlilik” konusuna farklı pencerelerden bakan, konularında uzman konuşmacıların yer aldığı bir dizi söyleşi de gerçekleştirilecek.

Tüm Filmler Ücretsiz!

11 Nisan Perşembe günü 19:00’da Çankaya Belediyesi Başkanı Bülent Tanık ve İspanya’nın Ankara Büyükelçisi  Cristobal Gonzalez-Aller Jurado’nin  katılımıyla açılışı yapılacak (başlayacak) olan festivalde film gösterimleri dışında ayrıca konserler, dans performansları ve  AFSAD işbirliği ile düzenlenmiş bir fotograf sergisi de yapılacak. Festival programında gösterilecek tüm filmler ve etkinlinler ücretsizdir.

“Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali”; bilim çevrelerinin dünya için geri dönülmez bir noktaya hızla yaklaşıldığını dile getirdiği bir dönemde anlattığı başarılı mücadelelerle bir umut ışığı niteliğinde.

Sürdürülebilirliğe duyarlı bir çok sivil toplum örgütünün de katılacağı festivalde; basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

Festival programı, görseller ve ayrıntılı bilgi; http://350ankara.org//festival/

Festival organizasyon komitesi ile iletişim için: Önder Algedik ( onder.algedik @ rocketmail.com)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir