Diktatörlükten Demokrasiye

Spread the love

Bu kitabın çevirisi Gezi Parkı Direnişine ithaf edilmiştir.

Dünyada pek çok dile çevrilmiş bu kitap, 27 Mayıs tarihinde başlayan Gezi Parkı direnişi sebebiyle sokaklarda daha fazla olmak isteyen direnişçilere esin kaynağı olması için çevrilmiştir. Süreçte yaşanan ve akıllardaki diktatörlük ve demokrasi tartışmalarında daha özgür bir dünya hayal edenlere faydalı olması amaçlanmıştır.

48 saat gibi bir sürede organize olan, çevrilen ve hazır hale getirilen bu kitap için kusurlarımız var ise bizleri affedin.

Bu kitap kamusal kullanım koşullarında ve yazarın bu kitabın çoğaltılması durumunda metinde ekleme ve çıkarma dahil herhangi bir değişiklik yapılmaması isteğini dikkate alarak herkesin kullanımına açıktır.

Basın, çoğaltın ve dağıtın ve mutlaka tartışmayı unutmayın.

Direnişle,

Katkıda bulunanlar: Önder A. Murat Cem M. Erdi Ö. Kamuran A. Hande Ö. Bahtiyar K. Meral Ö. Çağrı M. Serkan S. Yaprak K. Nur B. Aslı D. Selin A. Begum C. Aslı C. Bade O. Gülten K. Faruk Recep Ş. Banu B. Mutaf T. Lütfiye K. Elçin Ö.

D2D

Diktatörlükten Demokrasiye (From Dictatorship to Democracy) İlk olarak 1993’te, Burma’da Demokrasinin Tesisi Komitesi tarafından, Khit Pyaing (Yeni Çağ Dergisi) ile işbirliği içinde Bangkok’ta yayımlanmıştır. O günden bu yana en az 31 dile çevrilmiş ve Sırbistan, Endonezya ve Tayland gibi pek çok ülkede basılmıştır. Bu ABD’deki dördüncü basımdır.

Albert Einstein Enstitüsü

kitabı indirmek için tıklayınız!

not: Kitabın bu çevirisi son hali olmayıp, süreç nedeniyle paylaşılmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir