Fosil Yakıtlar-İklim Değişikliği Bağlantısını Kuralım!

Spread the love
Tükoder Ankara Şubesi, 5.5.12 için destek verdi ve basına eylem çağrısını paylaştı:
5.5.2012’de Fosil Yakıtların Yaratığı İklim Değişikliğinin Bağlantısını Kuralım!
16 Haziran 2011 Ankara, hatırladınız mı?
Foto: Doğanay Sevindik/AFSAD
5 Mayıs 2012’de Dünya’da 100’den fazla ülke ve 1000’den fazla kentte fosil yakıtlar ile iklim değişikliğinin bağlantısını kurmak için insanlar sokaklarda olacak. 5 Mayıs 2012’de Türkiye’de de Ankara ve Antalya’da eylemler olacak.
5 Mayıs Cumartesi günü saat 12’de Akay kavşağı önünde havuzlu meydanda toplanacak aktivistler, 1 yıl önce su baskınına maruz kalan alt geçitin üstündeki alanda yatarak Meclis’e fosil yakıtların yarattığı iklim değişikliği ile bağlantı kurmaları mesajını iletecekler.
350 Ankara tarafından düzenlenen etkinliğe destek veren Tükoder Ankara Şube Başkanı Arzu Dirican, şimdiye kadar iklim değişikliği için hükümetlerin harekete geçmesi amacıyla bir dizi eylem ve etkinlik yürüdüklerini, bisiklete bindiklerini belirterek, bunların dinlenmediğini ve bu nedenle 5 Mayıs’da mesajlarını yatarak vereceklerini belirterek bütün tüketicileri destek vermeye çağırdı.
350 Ankara aktivisiti ve Tükoder Ankara Şube yöneticisi Tülin Yıldırım ise, bu kış yaşadığımız aşırı kar yağışının, ardından gelen hızlı sıcaklık artışı ile oluşan sel faleketlerinin ve şimdi de yurdun çeşitli yerlerinde yaşanan kuraklık başlangıçlarının iklim değişikliğinin önemli bir noktaya geldiğinin göstergesi olduğunu söyledi. Yıldırım, 350 Ankara’yı destekleyen örgütler ve aktivistlerle bu sefer hükümete ve meclise “kömür , petrol kullanarak yaratılan iklim değişikliği ile bağlantıyı kur ve adım at” mesajı vereceğiz dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir