İklim İçin Kareler Sergisi Sanal Ortamda!

Spread the love

350 Ankara destekçilerinden Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği AFSAD Çevre Çalışma Grubu tarafından organize edilen İklim İçin Kareler sergisi sanal ortamda.

46 Resimden oluşan sergi daha önce Ankara’da 7 yerde sergilenmişti.

Sergiyi sanal ortamda gezmek için bağlantıyı tıklayınız!

AFSAD: Neden Böyle Bir Sergi?
İklim değişikliğinin hızlandığı günümüzde, günlük hayatta etkilerini yaşamaya başlıyoruz bile. Geleceğimizin bugünden karar verildiği bir süreçte, seçimler arifesinde, çevremizde fotoğraf kadrajına giren kareleri paylaşalım istedik. Kimisi iklim değişikliğinin nedenleri, kimisi ise sonuçları ile alakalı… Güzel kareler de göreceksiniz aralarında. Ama lütfen güzelliklere bakmakla kalmayın, yaşayabileceği bir geleceği bugünden inşa edin!
AFSAD için:Neden 350?
Gezegenimiz ve geleceğimiz için harekete geç!
Atmosferdeki karbondioksit miktarını milyonda 280 parçacıktan 391 parçacığa çıkardık. Bu ise yaklaşık 1° C’lik ısınmaya denk. Böyle gidersek, yaşanacak bir gezegenimiz olmayacak. AFSAD olarak, bilimin şart koştuğu sera gazı salınımlarını azaltarak güvenli seviye olan milyonda 350 parçacığa çekilmesi gerçekliğini ve bu konudaki her türlü adımı destekliyoruz. Buna şimdilik fotoğraf kareleri ile başladık ama gezegenimiz ve geleceğimiz için daha fazlasına ihtiyacımız var!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir