Partileri Arıyoruz; Torba Kanunu Çekin!

Spread the love

TBMM’de Plan ve Bütçe Komisyonu 10 Ekim Salı günü betondan vergi almayıp doğadan ve halkın ödeyeceği yeni “çorba kanun” düzenlemesini tartıştı. Tasarıda yer alan iletişim başlıkları için GSM şirketleri de toplantıya katıldı ve yaklaşık 5 milyar TL’lik borçlarının silineceği maddeleri konuştular.. Böylece GSM şirketleri 5 milyar TL ödemeyecek, onun yerine devlet doğadan ve halktan para alacak.

Şimdi partinizi arama zamanı. GSM şirketlerinin 5 milyar borcunu kurtaracak temsilci mecliste var ama kent çeperindeki tarım arazilerini kurtaracak temsilci yok. İnşaat rantının vergisini savunacak maddeyi koyacak vekil var ama betona yer olmadığını anlatacak kimse yok.

Lütfen 134 madde ile 61 kanunu değiştiren bu tasarıya karşı partinizi arayın. Partinize  neden kanun değil, çorba kanun yapılmasına izleyici kaldıklarını söyleyin. Böyle bir şey neden değiştirmediklerini sorun.

Lütfen betoncunun, GSM’cinin vergisini kollayan varken neden vekilinizin halkın ve doğanın çıkarlarını savunan kimse yok diye sorun.

Lütfen GSM şirketinin, emlakçının vermediği vergi  borç için lojmanların, tarım alanlarının satıldığını sorun, MTV’ye zam yapıldığını sorun.

Bizim içeride temsilcimiz yoksa, bir temsilci bulana kadar arayalım.

 

Tıklayın:

Neden çorba kanun diyoruz?

Üretim Reformu paketinde zeytin ve merayı nasıl kurtarmıştık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir