Festival Bülteni-13 Nisan

Spread the love

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nde Son Gün

14 Nisan Pazar günü sona erecek olan ‘Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali-Ankara’ yoğun katılımla devam ediyor. Cumartesi günü gösterimi gerçekleştirilen 8 film, söyleşi ve flamenko dans gösterisini konuklara sunan festival, Pazar günü de benzer etkinliklerle devam edecek.

Festival söyleşilerinden bir kare

Festival söyleşilerinden bir kare

 

 

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilen festival bugün saat 11.00’de Aşk Devrimi ile sürecek. Çölü Durduran Adam, Kutsal Ekonomi filmleri ise aynı seansta gösterilecek.

Festival’in en iddialı filmi, ‘Ampul Tuzağı: Planlı Eskitmenin Anlatılmayan Öyküsü’ saat 12:40’daki gösterimin ardından Çağla Doğan ve Ali Çetin’in katılımı ile tartışılacak. 16:25’de gösterimi yapılacak olan ‘Toprak’ filmi ise yeryüzünün en değerli ve değeri en az bilinen bereket kaynağı olan toprağın hikayesini anlacak.

350 Ankara tarafından Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenen festivalin bütün gösterim ve etkinlikleri ücretsiz. Festival organizasyon komitesi, festivalin gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu, festivali İstanbul ile eşzamanlı olarak gelecek Kasım ayında devam ettirmeyi düşündüğünü ifade etti. Organizasyon ‘Ankaralıların sürdürülebilirlik ile ilgili filmlere ilgi duyması, ilginin yanısıra gerçeklere dayanan canlı örnekleri kavram bağlamında sorgulaması ve tartışması, konunun ciddiyeti ve öneminin en güzel göstergesidir’ ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir