Yeter Biz Sokaktayız!

Spread the love

Bize meydanları, parkları yasakladırlar. Meydanlar parklar, rezidansların AVM’lerin olsun diye, 1 Mayıs’tan beri Taksim’e çıkan her gruba gaz bombası ile saldırıyorlar. Daha fazla rant için, toprağın altında kömürü, petrolü, halkın ağacını, suyunu, ormanını, doğasını şirketlere sattılar. Görmediğimizi sandılar. Duymadığımız sandılar.

Amasra, Gerze kömür santraline karşı direniyor. Karadeniz, Tunceli, İç Anadolu HES’lere karşı, Ege madenlere karşı direniyor. Bu halkın %70’i nükleer istemiyoruz diyor. AKP “Yaparız” diyor. Sinop,Mersin Akkuyu nükleere karşı direniyor. Bizim bu direnişlere yapılan müdaheleleri görmediğimizi sanıyorlar. Bir tarafımızın yıkılan ormanlarla öldüğünü görmezden geliyorlar. Ninelerin, dedelerin panzerlerin önüne yatıp topraklarını savunduklarını görmediğini zannediyorlar.

Parkımızda ağaçların gölgesini bile biz parasızlara çok görüyorlar. Şiddet içermeden parkta nöbet tutanları gazla kovuyorlar, görmediğimizi sanıyorlar.

İşte iki gündür görüp duyup içimize akıttığımız öfkemizi gördüler. Bize rağmen yapamazsın. Bize rağmen doğayı talan edemezsiniz. Geleceğimizi, iklimi değiştiren termik santralleri, 3. Köprüyü, 3. Havalimanını, nükleer santralleri yapamazsınız. Bize bizim meydanlarımızı, parklarımızı yasaklayamazsınız. Bizim adımıza karar veremezsiniz. Biz kendimizi için neyin iyi olduğunu bilecek yetişkin bireyleriz. Biz Ülkenin her yerinde doğaya, insana yapılan zulüme dur demek için sokaktayız. Bir tek ağacımızı vermeyiz, parkımızı vermeyiz. Taksim’i, Gezi Parkı’nı vermeyiz.

Yeter artık zulüme bir son verin, polisinizi çekin, gazı durdurun!

Gezi İcin Sokaktayiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir