11.11.12: İklimi Değil, Belediyeleri Değiştirmek için!

Spread the love
16 Haziran 2011’de Ankara’da 20 dakikada yağan yağmurla
 altgeçitlere su bastı. Foto: Doğanay Sevindik/Afsad

11.11.12’de “İklimi Değil, Belediyeleri Değiştir” diyeceğiz.

Amacımız, iklim değişikliğini yerel seçimlerin gündemine sokmak. Amacımız, petrolü değil, iklimi seçen bir belediyeciliği hayata geçirmek. Bu sadece, istediğimiz bu niteliğin ancak ve ancak isteyen insanların kendini ortaya koyması ile mümkün.

Nedenimiz ise basit, kömür, petrol gibi fosil yakıtlara dayanana fosil yakıt belediyeciliği gezegeni yaşanmaz hale getiriyor. Sadece son bir yılda yaşadığımız aşırı hava olaylarına bu politikaların rolu var. Yaşadığımız felaketler yetmiyormuş gibi, fosil yakıt belediyeciliği gibi pahalı bir sistemi bizler finanse ediyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılı asfalt yatırımı tam 200 Milyon Dolar!

Önerimiz ise, 11.11.12’de ilk adımı atmak. Sadece Ankara’da değil, diğer kentlerde de bizlerin iklim dostu belediyecilik taleplerini ortaya koymak. Ankara’da 11.11.12’de saat 11:00’da Tren Garı önünde bisikletlerimizle buluşuyor, pedallayarak Güvenpark’daki eski Büyükşehir Belediyesi önüne pedallıyoruz. Böylece iklim dostu ulaşım için basit bir çözümü bizler ortaya koyuyoruz. 11.11.12’de saat 1:00’da da Güvenpark’daki eski Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması performansını gerçekleştiriyor, iklim dostu ulaşım için, iklim dostu bir kent için taleplerimizi ortaya koyuyoruz.

Lütfen 11.11.12’de iklim değişikliğine karşı fosil yakıtları azaltan, mevcut felaketlere uyumu arttıran politikaları hayata geçiren bir beledyecilik için orada olalım. Bisikletinizle katılacaksanız Tren Garın’da, yaya katılacaksanız Güvenpark’da buluşuyoruz.

Unutmayın, iklim meselesi hepimizin meselesi, 11.11.12’de “İklimi Değil, Belediyeleri Değiştir” diyelim.

Ankara için buluşma vakti:
Biskletlerle Buluşma: Saat 11:00,  Tren garı önü  
Yayalarla Buluşma: Saat 13:00, Güvenpark eski belediye binası önü 

Etkinliği facebook’da takip etmek için tıklayınız!
Antalya’da katılmak mı istiyorsunuz, tıklayınız!
Yalova’da katılmak istiyorsanız, tıklayınız!

350 Ankara: İklim için bir eylem imecesidir! Daha fazla tanımak için tıklayınız!

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir